Jeden to uznany producent hip-hopowy, drugi to zaś gitarzysta zespołu rockowego, który zaczął robić future garage i wychodzi mu to świetnie. Razem tworzą świetny duet, którego próbki umiejętności będziemy mogli obejrzeć w najbliższą niedzielę.

Mikołaj Bugajak, czyli Noon, swoją karierę muzyczną rozpoczął wydając w 1998 roku wraz z zespołem Grammatik płytę EP. Kolejnym szczeblem w jego twórczości była legendarna już dziś płyta Światła miasta, wydana w 2000 roku. Po jej wydaniu Noon opuścił zespół. Jego pierwszy solowy album Bleak Output został wydany jeszcze tego samego roku. W 2002 roku wydał wraz z Pezetem płytę Muzyka klasyczna, a w 2004 roku Muzyka poważna. Po tych albumach duet przestał ze sobą pracować, aczkolwiek ich albumy stały się klasykami polskiego rapu. W międzyczasie wydał jeszcze EP-kę Gry studyjne, a w 2008 roku Pewne sekwencje. W 2010 roku po raz pierwszy wydał płytę pod swoim imieniem i nazwiskiem. Była to EP-ka Dziwne dźwięki i niepojęte czyny, która dotykała nowoczesnej muzyki klasycznej oraz minimalizmu. Ważnym aspektem jest również działalność Noona jako specjalisty z zakresu masteringu, własciciela studia 33 oraz właściciela wytwórni Nowe Nagrania.

Piotr Kaliński, czyli Hatti Vatti, swoją karierę muzyczną rozpoczął od bycia DJ-em tworzącym muzykę dub-techno oraz dubstep. Taka też była jego pierwsza solowa płyta, wydana w 2013 roku pod nazwą Algebra, niemniej jednak, zanim do tego doszło, występował w zespole Gówno. To w ramach niego nagrał dwa albumy: wydane w 2009 roku To nie jest kurwa Pink Floyd oraz w 2012 roku Czarne Rodeo. Solową dyskografię zamyka album Worship Nothing, wydany w 2014 roku, nagrany w stylistyce future garage i lekkiego ambient dubu.

Ich wspólny album, wydany w 2014 roku Hattiego VattiegoNoonem, pt. HV/Noon to połączenie instrumentalnego hip-hopu z wpływami ambientowymi. Gościnnie udzielają się raperzy tacy jak Eldo czy Małpa oraz wokalistka Misia Furtak. Artyści mieli już okazję zaprezentować swoją twórczość (i nie tylko – to może być jeden z argumentów dla których warto zawitać na ten koncert) na Open’er FestivalAudioriver Festival czy Tauron Nowa Muzyka Festiwal. To chyba świadczy dobrze, prawda? Nie byliście? Warto. Byliście? Sami wiecie czy warto :)

 

Koncert odbędzie się 20 września o godzinie 20:00 w klubie NRD przy ulicy Browarnej 6. Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) lub 20 zł (dzień koncertu).

 

[fot. Materiały prasowe]