Dla fanów muzyki najważniejszym punktem juwenaliów są zawsze koncerty! Sprawdźcie pełny rozkład koncertów na scenie tegorocznych Juranaliów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika!

Wszystkie koncerty odbędą się na Scenie Głównej przy Collegium Humanisticum UMK (ul. Bojarskiego 1).

DZIEŃ 1: 19 maja, czwartek
20:00 SZTOKHOLM
– zespół założony przez studentów Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Kwartet prezentuje synthpop z elementami popu i techno. Należy do najciekawszych młodych zespołów na scenie polskiej muzyki elektronicznej.
[posłuchaj Sztokholm – Skit]
21:30 ZEUS – tego pochodzącego z Łodzi rapera nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi hip-hopu. Zeus zasłynął inteligentnymi tekstami, w której nie brakuje szczerych wyznań i życiowych refleksji. Ostatni jak dotąd album artysty, Zeus. Jest super ukazał się w 2015 roku i… okazał się naprawdę super.
[posłuchaj Zeus – Siewca]
23:00 MAŁPA – muzyczna duma Torunia. Obecnie w ścisłej czołówce polskich raperów. Jego niedawny koncert w Od Nowie wyprzedał się na pniu, co dowodzi renomy artysty w swoim rodzinnym mieście, ale od czasu tegorocznego albumu Mówi można mówić o ogólnopolskim szaleństwie na punkcie Małpy.
[posłuchaj Małpa – Jedyna słuszna droga]
0:30 KUBAN – młoda nadzieja polskiego rapu rodem z Opoczna. Słynie ze scenicznego luzu i chilloutu, więc jego występ będzie idealnym zamknięciem pierwszego dnia Juranaliów.
[posłuchaj Kuban – Nie ma jak]

DZIEŃ 2: 20 maja, piątek
20:00 MAJESTIC
– formacja z Gdańska prezentuje wybuchową mieszankę rocka, ska i reggae. Energetycznym bujaniem wprowadzi nas w klimat reggae’owego dnia Juranaliów.
[posłuchaj Majestic – Przyzwoita]
21:30 BETHEL – dolnośląska grupa to bywalcy najważniejszych festiwali reggae w Polsce, w Ostródzie i Bielawie. Regałowe brzmienie wzbogaca o elementy roots, ska czy ragamuffin.
[posłuchaj Bethel – Pomiędzy niebem, a ziemią]
23:00 MESAJAH – chyba każdy z nas nucił kiedyś Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że cię mam… Reggae’owy romantyk o latynoskich korzeniach dał się poznać w zespole Natural Dread Killaz, a następnie rozpoczął bardzo udaną karierę solową. Utwory Szukając szczęścia (feat. Kamil Bednarek) i Lepsza połowa były wielkimi przebojami.
[posłuchaj Mesajah – Lepsza połowa]
0:30 JAMAL – juwenalia bez Policemana to nie juwenalia, dlatego zespół Jamal często gości na bielańskiej scenie. Ale za każdym razem występ Mioda i paczki to energetyczna reggae’owo-rapowa bomba. Chcesz tej wolności, to masz ją w głośnikach, to jest to, co ukojenie ci da!
[posłuchaj Jamal – Peron]

DZIEŃ 3: 21 maja, sobota
20:00 ROZES
– ten rockowy zespół z Brodnicy to zwycięzcy Grand Prix ubiegłorocznego toruńskiego przeglądu muzycznego Katar. Wciąż czekają na debiutancki album, ale wszyscy, którzy ich słyszeli są pewni, że to tylko kwestia czasu.
[posłuchaj Rozes – Będziemy]
21:30 DECAPITATED – legenda ciężkiego brzmienia. Po serii tragicznych zdarzeń wrócili do gry jeszcze mocniejsi niż przedtem. Absolutna czołówka death metalu w Polsce i na świecie!
[posłuchaj Decapitated – Instinct]
23:00 LADY PANK – naprawdę trzeba przedstawiać? Jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka, prawdziwa fabryka przebojów. Nawet jeśli 99% publiczności sobotniego koncertu nie było na świecie, gdy Lady Pank zrewolucjonizowała rodzimą scenę muzyczną swą debiutancką płytą, to bez takich hitów jak Mniej niż zero, Zostawcie Titanica czy Tacy sami do dziś nie obędzie się żadna studencka prywatka. Ciekawe, czy zagrają Znowu pada deszcz – w końcu to koncert juwenaliowy…
[posłuchaj Lady Pank – Miłość]
0:45 GOORAL – na zakończenie Juranaliów czeka nas góralska impreza na miarę XXI wieku. Gooral zasłynął łączeniem tanecznej elektroniki spod znaku drum’n’bass czy dubstep z etnicznymi brzmieniami z polskich gór. Jego Karczmareczka to pozycja obowiązkowa każdej studenckiej imprezy, hej!
[posłuchaj Gooral – Karczmareczka]

Patronem medialnym Juwenaliów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 2016 jest SpodKopca.pl.

[fot. Paula Gałązka]