Już w najbliższą sobotę, 13 września na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu zostanie rozegrany mecz eliminacyjny  do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet. O godz. 16:oo, reprezentacja Polski podejmie Irlandię.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet to międzynarodowy turniej piłkarski dla zrzeszonych w FIFA piłkarskich reprezentacji kobiet. Organizowany jest tak jak większość globalnych mundiali, cyklicznie co cztery lata.  W 2015 roku, turniej piłkarski zostanie rozegrany w dniach od 6 czerwca do 5 lipca w Kanadzie. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Świata wystąpią aż 24 zespoły z 6 konfederacji. A tytułu Mistrzyń Świata bronić będzie reprezentacja Japonii.

W grupie 4, w której znajdują się biało-czerwone (*33) znalazły się także reprezentacje: Szwecji (5), Szkocji (19), Irlandii Północnej (57), Wysp Owczych (70) oraz Bośni i Hercegowiny (80).

* liczba podana w nawiasach oznacza daną lokatę reprezentacji w światowym rankingu FIFA.

Bilety na sobotni mecz Polska – Irlandia: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy.

Wejściówki na spotkanie można nabyć za pośrednictwem strony: www.torunskiebilety.pl oraz w biurze OSiR przy gen. J. Bema 23/29 w dniach 8-12 września w godz. 9.00-15.00, w kasach od 12:00 w dniu meczu.