W lutym w Dworze Artusa będzie ciekawie! Odbędzie się kilka koncertów, które pozytywnym akcentem umilą nam karnawał, nie zabraknie jednak też melancholijnych wspomnień muzycznych legend i świętowania dnia zakochanych!

Italiano Vero In Love – karnawałowy koncert muzyki włoskiej

W lutym zespół Trio Boffelli odwiedzi Dwór Artusa, aby wprowadzić tam co nieco karnawałowej atmosfery. Zagrają tam dla torunian koncert muzyki włoskiej Italiano Vero In Love. Warto wspomnieć, że artyści prezentują utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach, a repertuar obejmuje znane i lubiane piosenki (Volare, Felicità, Un Italiano vero) oraz także te mniej znane utwory z festiwalu San Remo z lat 50., 60. i 70. Dodatkową atrakcją koncertu są opowieści o naturze prawdziwych Włochów i anegdoty z życia we włosko-polskiej rodzinie. Publiczność dowie się również za co Włosi najbardziej kochają Polskę i jak odnajdują się w jej realiach.

Kiedy i za ile? 1 lutego, godz. 19.00; bilety w cenie 40 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Marcin Kydryński prezentuje: Dino D’ Santiago

Z klimatów włoskich, przejdźmy w muzykę portugalską! W karnawale w Dworze Artusa przybliży ją nam Dino D’Santiago, którego talentem zachwyca się sama Madonna, ponieważ zaprosiła go do zaśpiewania na swojej nowej płycie! Z kolei jesienią album Dina – Mundu Nobu – zawrócił w głowie luzofońskiemu światu, a na koncercie Siesta Festivalu 2017, porwał tłumy do tańca. W lutym w Toruniu z pewnością zachwyci słuchaczy swoim głosem oraz emocjonalnymi piosenkami w porywających rytmach muzyki portugalskiej!

Kiedy i za ile? 5 lutego, godz. 19.00; bilety w cenie 140/100/80 zł, do nabycia na artus.torun.pl.

Walentynki: Ukeje / Moje Boskie Buenos

W dniu zakochanych warto wybrać się w tym roku na koncert do Dworu Artusa – nie tylko, aby ciekawie spędzić wieczór, ale także po to, aby usłyszeć legendarne utwory grupy Maanam. Tego dnia w hołdzie wielkiej wokalistce, obdarzony niezwykle mocnym rockowym głosem Damian Ukeje, postanowił przygotować specjalny koncert, którego organizacją zajmował się jeszcze przed śmiercią Kory. Mimo żałoby Ukeje postanowił dokończyć projekt, po to, żeby na nowo odczytać te absolutnie zjawiskowe piosenki. Podczas koncertu Damian Ukeje w towarzystwie gitarzysty zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam, jak również doda kilka swoich. Wieczór jednak należeć będzie głównie do legendarnej grupy!

Kiedy i za ile? 14 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 35 zł, ulgowy 30 zł, do nabycia między innymi na kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl. Do kupienia są również bilety w cenie 50 zł (pakiet walentynkowy) dla zakochanych par.

Muracki śpiewa Nohavicę

Jeśli jesteście fanami poezji śpiewanej, Dwór Artusa ma dla Was ciekawą propozycję. W lutym usłyszymy tam piosenki czeskiego barda i poety Jaromíra Nohavicy w wykonaniu Antoniego Murackiego. Obaj artyści cechują się niezwykłą wrażliwością muzyczną i poetycką, obaj śpiewają, głęboko dotykając naszych serc, bo takie są ich ballady. Muracki śpiewa Nohavicę od lat, konsekwentnie popularyzując jego pieśni w naszym kraju. W Toruniu zaśpiewa i zagra najpiękniejsze pieśni czeskiego artysty, które sam przetłumaczył i zinterpretował, jak chociażby Mam ledwie bliznę czy Aniele stróżu.

Kiedy i za ile? 15 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia między innymi na kupbilecik.pl.

Wakarecy Piano Duo – Dźwięki ze środka

Do Torunia w lutym powróci „pianistyczne małżeństwo”, mianowicie Wakarecy Piano Duo, czyli uznany i nagradzany w kraju oraz za granicą duet fortepianowy. W jego skład wchodzą: Aleksandra Soboń-Wakarecy oraz Paweł Wakarecy. Małżeństwo tym razem zaprezentuje słuchaczom nowy, elektryzujący program z muzyką na dwa fortepiany pt. Dźwięki ze środka. Z tej okazji dzięki uprzejmości firmy Yamaha Music Poland w Sali Wielkiej Dworu Artusa zabrzmią dwa znakomite instrumenty. Warto wspomnieć, że koncert będzie miał wyjątkową formę. Fortepiany będą ustawione naprzeciw siebie na środku Sali Wielkiej, tj. wśród publiczności!

Kiedy i za ile? 22 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, do nabycia między innymi na kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl.