Dla dzieci i dorosłych, cienkie albo grube, z ilustracjami lub też bez – na bibliotecznych regałach jest w czym wybierać. Część woluminów z księgozbioru Książnicy Kopernikańskiej już niedługo zmieni jednak właściciela. Jesienny kiermasz to bowiem okazja, aby domowe biblioteczki torunian zasilić kilkoma nowymi pozycjami.

W toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej książek jest pod dostatkiem. Lekturę dla siebie znajdą tu zarówno wypożyczający, jak i ci pragnący uzupełnić domową biblioteczkę. Podczas jesiennego kiermaszu w Filii nr 14 będą mieli oni okazje nabyć wiele interesujących dzieł w wyjątkowo niskich cenach. Na koneserów taniej, a przy tym dobrej książki czekać będzie 1500 tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru. Znajdą się między nimi dzieła z polskiej literatury pięknej, beletrystyka zagraniczna, książki dla dzieci i młodzieży (w tym lektury szkolne), wydawnictwa encyklopedyczne, poradniki, popularne opracowania historyczne i setki innych pozycji z wielu dziedzin nauki i kultury. Kiermasz to okazja do zakupów na każdą kieszeń. Za najtańsze tytuły kupujący zapłacą złotówkę, najdroższe (encyklopedie, albumy, leksykony) będą kosztować 5 zł. Ostatniego dnia kiermaszu wszystkie pozycje będzie można nabyć za 50 groszy!

Wyprzedaż odbędzie się w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. Łyskowskiego 29/35: w poniedziałek i wtorek od 12:00 do 18:00, w środę od 11:00 do 15:00.

[fot. flickr.com]