Maciej Maleńczuk to artysta uznawany za wielce kontrowersyjnego. Wydawało się, że w swojej karierze spróbował już wszystkich możliwych gatunków muzyki – od klasycznego rocka po country. Wrócił jednak z nowym albumem Jazz for idiots, utrzymanym w stylistyce jazzowej. Wraca także do Torunia- 21 lisopada.

Maleńczuk to uosobienie historii polskiego rocka. Wokalista legendarnego Homo Twist z którym zdobył 4 Fryderyki. Równie ważnym zespołem w jego artystycznym życiu byli Püdelsi, z którymi wygrał prestiżowy konkurs na Festiwalu Jarocin 86′. Maleńczuk to artysta wyjątkowo płodny, wszak jego solowa działalność to 13 albumów. Nie wspominając już o wszystkich projektach pobocznych takich jak Yugopolis czy Męskie Granie. Jego najnowsze dokonanie zbiera całkiem pochlebne recenzje i od niedawna cieszy się statusem złotej płyty. Sam Maleńczuk ponoć przez 8 lat ćwiczył granie jazzu na saksofonie i dopiero teraz uzyskał zadowalające efekty. Warto więc potraktować ten fakt jako zachętę do przejścia się w listopadowy wieczór pod adres Kopernika 3. Mówi się przecież, że jazz najlepiej brzmi na żywo.

Początkowo koncert miał się odbyć 22 września, jednak ze względu na problem związany z modernizacją sceny w klubie Lizard King organizatorzy byli zmuszeni przełożyć koncert.

INFO

KIEDY: 21 listopada (poniedziałek), godz. 20.00

GDZIE: Lizard King (Kopernika 3)

BILETY: 70 zł

SZCZEGÓŁY: https://www.facebook.com/events/1043867689014600/