Miesza codzienność z niewytłumaczalnym. Elementy fantastyczne dorzuca do dobrze znanej – szarej rzeczywistości. Albo na odwrót. Łukasz Orbitowski już niedługo opowie o swojej twórczości.

Urodził się w Krakowie w 1977 roku i to właśnie w tym mieście rozgrywa się akcja większości z jego opowiadań. Sprawnie posługuje się tematyką grozy z motywami fantastycznymi. Specjalizuje się głównie w opowiadaniach, jednym z nich – Diabeł na Jabol Hill – debiutował na łamach Science Fiction w 2001 roku. Poza opowiadaniami jest również autorem kilkunastu powieści. Jego kunszt literacki został doceniony wieloma nagrodami, m.in. prestiżowymi Paszportami Polityki za książkę Inna Dusza, a także nagrodą Identyfikatory Pyrkonu. Łukasz Orbitowski jest ponad to czynnym recenzentem i felietonistą – współpracował m.in. z Nową Fantastyką, Przekrojem czy – obecnie – Gazetą Wyborczą. W marcu tego roku rozpoczął także pracę przy programie Dezerterzy na  TVP Kultura. W swoich powieściach Orbitowski swobodnie łączy motywy klasycznego horroru z elementami obyczajowo – sensacyjnymi. Poza specyfiką magiczno – fantastyczną, z jego utworów przebija celna obserwacja współczesnej rzeczywistości. Nie obce są mu również tematy polityczne, czego doskonałym dowodem jest cykl politycznych powieści grozy Pies i klecha. Problemy społeczno – ekonomiczne splatają się ze światem potworów, a to co dziwne i niewytłumaczalne – z konwencją codzienności. Inspiracje czerpie z pop kultury, ale – co ciekawe – także z polskiej tradycji romantycznej.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim odbędzie się we wtorek – 19.04.2016r. – w Książnicy Kopernikańskiej. Będzie można na nim porozmawiać o twórczości autora, najnowszych powieściach, inspiracjach i zwyczajnie – o życiu. Wstęp jest bezpłatny, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

 

Łukasz Orbitowski. Spotkanie autorskie
Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
19.04.2016, godzina: 18.00 – 19.30
 

Więcej informacji na stronie domowej autora oraz fanpage’u wydarzenia.

 

[fot. materiały prasowe]