Toruński zespół Ørganek został doceniony na gali nagród polskiej branży muzycznej. Tomek Organek i koledzy wrócą do Torunia ze statuetkami Fryderyka.

Grupa Ørganek otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach. „Utworem roku” została piosenka Mississipi w ogniu. Z kolei album Czarna Madonna uznano za „Album roku Rock”. Zespół nominowany był także w kategorii „Teledysk roku” za klip do Mississipi w ogniu.

Projekt Ørganek działa od 2013 roku. Jego liderem jest gitarzysta i wokalista Tomasz Organek, znany wcześniej z zespołu Sofa. W grupie nazwanej swoim nazwiskiem tworzy w konwencji garażowego rocka, bluesa i hard rocka. Zespół osiągnął znaczny sukces komercyjny i artystyczny – po czterech latach działalności dołączył do ścisłej czołówki rodzimego rocka. Wydał dwa albumu studyjne, Głupi Czarna Madonna. Największe przeboje grupy to Głupi ja, O matko!, Kate Moss, Mississipi w ogniu Wiosna. 

Zapraszamy do lektury odcinka naszego Alfabetu Toruńskich Zespołów sprzed dwóch lat, w którym Tomek Organek odpowiedział na nasz kwestionariusz. [link]

[fot. Paula Gałązka]