W miniony weekend, siatkarze plażowi Volley Chalin rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Torunia Amatorów. Podczas Bella Plaża Gotyku 2018, klub z Chalina reprezentowała para Rafał Walter – Patryk Leśniewski.

Występ chalińskiego duetu w Grodzie Kopernika do samego końca stał pod znakiem zapytania. Ta eksperymentalna para została stworzona tuż przed startem zawodów. Dzień wcześniej odbyła trzy treningi w swojej miejscowości, a następnie przyjechała do Torunia. Jak by tego było mało, organizatorzy zwlekali z opublikowaniem list startowych, co w konsekwencji odbijało się na przygotowaniach do gry. Walter i Leśniewski w dużym stresie oczekiwali potwierdzenia ich startu w Otwartych Mistrzostwach Torunia Amatorów.

Od samego początku, szczęście nie sprzyjało siatkarzom z Chalina. Podczas losowania trafili oni do grupy „B”, która jak się potem okazało, była tzw. „grupą śmierci”. Ich przeciwnikami byli Deca Team Jagódki (Dominik Zieliński/Paweł Stysiał), którzy ostatecznie wygrali cały turniej oraz duet (Mateusz Szturmowski/Bartłomiej Sobstyl). Rywalizacja w tej grupie toczyła się na głównym boisku przy Rynku Nowomiejskim.

W pierwszym meczu, Walter i Leśniewski zmierzyli się Deca Team Jagódki. Rywale na swoim koncie mieli już znaczne sukcesy m.in. zwycięstwo w GP Żnina. W dodatku Bartłomiej Stysiał to gracz młodzieżowej drużyny Łuczniczki Bydgoszcz. To jednak nie podłamało chłopaków z Chalina, którzy debiutowali w tym turnieju. Wyszli na boisko z wielką ambicją i starali się o każdy punkt. W kilku momentach gra była naprawdę wyrównana, lecz zdecydowanie większe doświadczenie rywali zadecydowało o końcowym wyniku. Wykorzystywali, bez skrupułów, każdy najmniejszy błąd Volley Chalin i w obu partiach wygrywali wysoko – 21:6 i 21:8.

Drugi mecz miał dużo bardziej wyrównany przebieg. Walter z Leśniewskim  długo dotrzymywali kroku Szturmowskiemu i Sobstylowi, grając z nimi punkt za punkt. Bardzo dobrze wyglądała gra w obronie oraz blok, ale niestety przytrafiały się proste błędy, które zdecydowały o losach tego meczu. Zepsute zagrywki, ataki w aut dały przewagę przeciwnikom, którzy ją utrzymali już do końca. Przy wyeliminowaniu tych mankamentów były widoki na zwycięstwo, które pozwoliłoby pozostać Walterowi i Leśniewskiemu w dalszej fazie zawodów.

Chłopacy z Volley Chalin zostali sklasyfikowani ex aquo na miejscach 13-18 wśród 23 zgłoszonych drużyn.

Wyniki:

Walter/Leśniewski (Volley Chalin) – Zieliński/Stysiał (DecaTeam Jagódki) 0:2 (6:21, 8:21)

Walter/Leśniewski (Volley Chalin) – Szturmowski/Sobstyl 0:2 (14:21, 11:21)

Finał:

Zieliński/Stysiał (DecaTeam Jagódki) – Karolczyk/Wołowicz 2:1 (13:15, 15:11, 15:8)

[Fot. Adam Mroczek]