Punkowa sensacja w Toruniu! Kultowa brytyjska formacja Slaughter and the Dogs, legenda pierwszej fali punk rocka w poniedziałek zaprezentuje się przed publicznością HRP „Pamela”.

Slaughter and the Dogs powstali w 1975 roku w Manchesterze, z inicjatywy Wayne’a Barretta. Jako inspirację dla nazwy wykorzystał tytuły ulubionych albumów – Slaughter on 10th Avenue Micka Ronsona i Diamond Dogs Davida Bowiego. S&TD byli pionierami punk rocka w północnej Anglii – na fali sukcesu Sex Pistols w czerwcu 1976 roku nagrali debiutancki singiel, Cranked Up Really High. Dwa lata później na rynek trafił debiutancki album grupy, nagrany dla wytwórni Decca Do It Dog Style. Rok później kariera zespołu załamała się – Barrett opuścił formację. Z wokalistą Edem Bangerem w 1980 nagrała źle przyjęty album Bite Black i zespół rozpadł się. Okazjonalne reaktywacje przynosiły kolejne nagrania. W 1991 roku ukazał się album Shocking, a w 2001 Beware Of… Od 1996 roku grupa funkcjonuje nieprzerwanie. Obecny skład to Wayne Barrett (wokal), Mick Rossi (gitara), Noel Kay (perkusja)  i Jean Pierre Thollet (bas). Grupa promuje swój najnowszy album, Vicious.

Slaughter and the Dogs wystąpi w poniedziałek, 6 marca w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Supportem grupy będzie łódzka punkowa grupa Royal Spirit. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł w dniu koncertu, dostępne w klubie. Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość biletów jest ściśle limitowana. Koncert rozpocznie się o 19.00.

[fot. materiały prasowe]