Ranking Perspektywy 2017 to coś, na co z pewnością spoglądają kandydaci na studentów, przy wyborze uczelni. Miło nam poinformować, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaliczył nieznaczny awans w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia.

Tabela prezentuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora i kształci się w nich co najmniej 200 studentów. W Rankingu Uczelni Akademickich uwzględniono szkoły, które miały minimum dwa roczniki absolwentów i wzięły udział w badaniach ankietowych (opis za portalem Fundacji 'Perspektywy’)

Metodologia rankingu uczelni | fot. perspektywy.pl

Metodologia rankingu uczelni | fot. perspektywy.pl

Tegoroczne zestawienie

Dziewiąte miejsce w ogóle i piąte wśród uniwersytetów. Tak plasuje się Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jeśli chodzi o Ranking Perspektywy 2017. Zestawienie obejmuje rzecz jasna uczelnie z całej Polski. Na czele ponownie znaleźli się reprezentanci stołecznego miasta Warszawa. UW zajął pierwsze miejsce, zaś Politechnika Warszawska okupuje ostatnie miejsce na podium i wygrywa wśród uczelni technicznych. Rozdziela je reprezentant Krakowa – Uniwersytet Jagielloński. W pierwszej dziesiątce najlepszych uniwersytetów znalazły się jeszcze UAM z Poznania oraz Uniwersytet Wrocławski.

Warto tutaj nadmienić, że UMK w Toruniu znakomicie wypadło pod względem innowacyjności. W tej kwestii lepszym uniwersytetem jest od nas jedynie poznański UAM. Zdecydowanie najgorzej jest u nas jeśli chodzi o umiędzynarodowienie. W pierwszej dziesiątce wyraźnie odstajemy w tej kategorii.

Nieco gorzej poszło innym uczelniom z województwa kujawsko-pomorskiego. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy znalazł się w szóstej dziesiątce, zaś UKW w siódmej.

Pełne zestawienie możecie zobaczyć tutaj

Ranking Perspektywy 2017 – lepiej niż rok temu

W zestawieniu z 2016 roku, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajmował ostatnią lokatę w pierwszej dziesiątce. Teraz jest odrobinę lepiej, gdyż udało się wyprzedzić Warszawski Uniwersytet Medyczny. Tym samym – nasza uczelnia wróciła na swoje miejsce z 2015 i 2014 roku. To pokazuje, że wciąż jesteśmy bardzo atrakcyjnym kierunkiem, który ma bardzo wiele do zaoferowania swoim studentom i jest ważnym graczem na rynku polskich uczelni.