Piranha Tourbooking zaprasza na pierwszy w Polsce koncert legendy sludge metalu – 16-. Supportem będzie włoska ekipa Grime. Koncert odbędzie się w toruńskim NRD Klub 17 października.

Kalifornijska „szesnastka” to jeden z najbardziej konsekwentnych w brzmieniu i jednocześnie niedocenionych zespołów na scenie sludge metalowej, choć należy im się miano ikony tego gatunku. Zespół powstał w Santa Ana na początku lat 90. i do rozwiązania działalności w 2004 nagrał 4 albumy, z „Zoloft Smile” na czele. Po 3 latach przerwy muzycy postanowili reaktywować zespół i podpisali kontrakt z wytwórnią Relapse Records, której fanom cięższych brzmień przedstawiać nie trzeba. Od tego czasu wydali trzy kolejne albumy. Najnowszy, „Lifespan of a Moth” ukazał się w 2016 roku. W związku z promocją płyty po raz pierwszy grupa dotrze do Polski. Ich koncert to pozycja obowiązkowa dla miłośników Crowbar, Eyehategod czy Mastodona.

Zespół Grime powstał w 2010 roku we włoskim Trieście. Jak sami muzycy twierdzą, ich celem jest sianie zniszczenia w Waszych miastach. Czy uda im się to w Grodzie Kopernika? Z tak brudnym i ciężkim brzmieniem wszystko jest możliwe. Zespół grał już trasy z takimi zespołami, jak Converge, Cough i Today Is The Day.

INFO:
KIEDY: 17 października 2017, godz. 19:30
GDZIE: Klub NRD, ul. Browarna 6, Toruń
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu