Muzyka jest nieodłącznym elementem świata filmowego. Nadaje ona rytm produkcjom oraz wzmacnia emocje towarzyszące każdej ze scen. Ich doskonałość sprawia, że niektóre z elementów tła stają się dziełem samym w sobie.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na niezwykły koncert Muzyki filmowej. Członków orkiestry poprowadzi zaproszony specjalnie na tę okazję do Torunia Maciej Sztor, dyrygent specjalizujący się w wykonawstwie amerykańskiej muzyki filmowej. Wykonywał utwory takich twórców jak Hans Zimmer, John Williams, Alan Silvestri, James Horner czy Howard Shor. Kolekcjonuje ich oryginalne partytury i jednocześnie tworzy oraz realizuje własne projekty w całej Polsce. Działalność pana Sztora jest znana nie tylko w naszym kraju, o czym świadczy specjalny list z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.

Na scenie u boku dyrygenta zaśpiewają Patrycja Gola oraz Janusz Szrom. Ona – polska wokalistka, muzyk sesyjny oraz absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. On – wokalista zajmujący się także kompozycją, aranżacją oraz nauczaniem. Od 2014 roku doktor habilitowany sztuki muzycznej. Na Jego koncie znajdują się liczne albumy, z pośród których dwa projekty otrzymały status złotej płyty: „Straszni Panowie Trzej” oraz „Pogadaj ze mną”

W programie tego wieczoru urzekną nas motywy z filmów takich jak: Gwiezdne Wojny, Gladiator, James Bond.

DATA: 23 września (piątek), godz. 19:00
MIEJSCE: CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1/3
BILETY: normalny: 69 zł, ulgowy: 59 zł
SZCZEGÓŁY: bilety można kupić w kasie CCK Jordanki oraz na stronie Orkiestry., Wydarzenie

[fot. Materiały ogranizatora]