Pałac Dąmbskich, w którym do tej pory działał Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, będzie remontowany. Dlatego też przez co najmniej rok teatr będzie działał w siedzibie Fundacji Tumult, na Rynku Nowomiejskim.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować zmiana siedziby Teatru Muzycznego. Jak zapewnia szef Fundacji Tumult, cena nie będzie – w porównaniu z lokalami na starówce – zbyt wygórowana. Teatr Muzyczny zajmie ok. 600m kwadratowych zboru. Wszystkie spektakle będą odbywały się w jednym miejscu. Przypomnijmy, że wcześniej, w siedzibie Fundacji Tumult, działało kino.

Teatr Muzyczny obecny lokal w Pałacu Dąmbskich opuści do końca wakacji. Te przymusowe przenosiny spowodowane są remontem budynku przy ul. Żeglarskiej, który znalazł się na liście obiektów „Toruńska Starówka – ochrona i konserwacja dziedzictwa kulturowego UNESCO, etap II”. Co ciekawe dawny zbór przy Rynku Nowomiejskim również został objęty tym programem. Remont rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Jednak, jak zapewnia szef fundacji, harmonogram działań zostanie przygotowany w ten sposób, by prace nie kolidowały z działaniami teatru.

W ubiegłym roku sejmik województwa zakupił dla Teatru Muzycznego budynek przy ul. Warszawskiej 11. To właśnie tam działał w przeszłości kinoteatr „Grunwald”. Niestety remont budynku jeszcze się nie rozpoczął, mimo że przeprowadzkę teatru planowano jeszcze na zeszły rok. Jak mówi Anna Wołek, dyrektor Teatru Muzycznego, został już złożony odpowiedni wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na modernizację oraz dostosowanie budynku do potrzeb teatru. Obecnie władze teatru czekają na ocenę merytoryczną. Jednak przez najbliższy rok przedstawienia będzie można oglądać prawdopodobnie tylko w siedzibie Fundacji Tumult.
Obecny repertuar Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego znajdziecie pod tym linkiem.

Aktualizacja: spektakle dla dzieci będą wystawiane przy ul. Sienkiewicza 38. Właśnie tam będzie można obejrzeć „Rosnę” oraz „Afrykańską Przygodę”.
Wrześniowy repertuar pojawi się niebawem. Bilety na spektakle od września do nabycia w Biurze Obsługi Widza przy ul. Kopernika 4.
Niebawem repertuar wrześniowy!

[fot. Sara Watrak]