Twórca „Samotnego Mężczyzny” Tom Ford powraca ze swoim drugim dziełem. 30 stycznia w kinie studenckim „Niebieski Kocyk” zostaną zaprezentowane „Zwierzęta Nocy”.

Znakomity aktorsko, uwodzący od pierwszych minut i trzymający w napięciu aż do napisów końcowych. Taki właśnie jest najnowszy film Toma Forda. Susan Morrow, właścicielka galerii otrzymuje od byłego męża, Edwarda rękopis pierwszej powieści jego autorstwa. W tym momencie zaczyna się przerażający thriller, pomieszanie fikcji z rzeczywistością oraz bardzo wymowne nawiązanie do przeszłości kobiety. Głównym bohaterem książki jest Tom Hastings, profesor matematyki, którego losy będziemy śledzić z zapartym tchem wspólnie z Susan. Jaką cenę zapłaci kobieta za opuszczenie ambitnego pisarza? „Zwierzęta Nocy” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto ceni sobie ambitne, wymagające od widza kino.

Kogo zobaczymy na ekranie?

W rolach głównych wystąpią znakomici Amy Adams („Ona”, „American Hustle”) oraz Jake Gyllenhaal („Wolny strzelec”, „Labirynt”). Para aktorów przeżywa świetny okres, co potwierdziła w obrazie Forda. Drugi plan tworzą m.in. znakomici Michael Shannon oraz Aaron Taylor-Johnson. Kreacje całej czwórki były chwalone przez portal Filmweb, który zachwycił się także reżyserią. „Film, w którym czuć inspirację największymi: Almodóvarem, Hitchcockiem, Lynchem i Peckinpahem” – pisze Łukasz Muszyński.

SZCZEGÓŁY:

DATA: 30 stycznia (poniedziałek), godzina 19:00
MIEJSCE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a
BILETY: 10 zł – studenci, 12 zł – pozostałe osoby.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku