W niedzielę 16 lutego hokeiści KH Energii Toruń zakończyli zmagania w sezonie zasadniczym wygranym meczem z Oświęcimiem. Przed nimi gra w play-off, a rywal będzie z najwyższej półki.

Walentynkowy pogrom

W piątek w Tychach Stalowe Pierniki mierzyły się z najmocniejszym zespołem rozgrywek – GKS-em Tychy. W pierwszej tercji nie padła żadna bramka, wyglądało to obiecująco. Niestety, druga część meczu sprowadziła torunian na ziemię. Najpierw trafienie odnotował Jakub Witecki. Następnie, wykorzystując przewagę, zawodnicy GKS-u zdobyli dwie bramki. W 10. minucie Patrika Spesnego pokonał Christian Mroczkowski.  Minutę później tyszanie zdobyli trzeciego już gola, tym razem do bramki Torunia trafił Vyacheslav TrukhnoOstatnia tercja to już tylko dobicie leżących zawodników KH Energii. W 7. minucie udany strzał zaliczył Białorusin Alexei Yefimenko, zaś w 13. minucie Filip Komorowski.

GKS Tychy 5:0 KH Energa Toruń (II tercja – 1:0 Jakub Witecki (5:32), 2:0 Christian Mroczkowski (10:34), 3:0 Vyacheslav Trukhno (11:18), III tercja – 4:0  Alexei Yefimenko (7:39), 5:0 Filip Komorowski (13:48))

Wielkie emocje przy Bema

Nasi hokeiści szybko musieli zapomnieć o piątkowej porażce, w niedzielę do Torunia przyjechał drugi zespół w tabeli – Re-Plast Unia Oświęcim. Kibice zgromadzeni na Tor-Torze ostrzyli sobie zęby na wielkie emocje, widowisko już w 3. minucie otworzył Bartosz Fraszko. Goście odpowiedzieli w 7. minucie trafieniem doświadczonego Słowaka – Miroslava Zatko. Remis na lodowisku im. Stogowskiego widniał do 15. minuty. Wtedy, wykorzystując przewagę, Andrej Themar z Unii zdobył dla drużyny bramkę dającą jej przewagę. Na kolejne trafienie fani hokeja czekać musieli do 2. minuty następnej tercji. Wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Fraszko, dając Stalowym Piernikom remis. W 13. minucie bramkę dającą prowadzenie torunianom dał pozyskany niedawno Mikhail YesayanWynik meczu na 15. sekund przed końcem trzeciej tercji zamknął Denis Sergushkin, wykorzystując pustą bramkę gości.

KH Energa Toruń 4:2 Re-Plast Unia Oświęcim (I tercja – 1:0 – Bartosz Fraszko (3:51), 1:1 Miroslav Zatko (7:27), 1:2 Andrej Themar (15:24), II tercja – 2:2  – Bartosz Fraszko (2:28) 3:2 Mikhail Yesayan asystowali: Yegor ShkodenkoRobert Korchokha (13:15) III tercja – 4:2 – Denis Sergushkin (19:45))

Teraz czas na “Hokejowe Wojny”

KH Energa zajęła 8. miejsce w sezonie zasadniczym, ostatnie dające grę w fazie play off. Hokeiści z Torunia zdobyli w 47 spotkaniach 63 punkty, wygrywając 16. meczów. Przeciwnikiem torunian w ćwierćfinale będzie najlepszy zespół sezonu zasadniczego – GKS Tychy. Ekipa z południa kraju zdominowała pierwszą część sezonu, zdobyli 101 punktów i wygrali dwa razy tyle meczów co KH Energa, czyli 32 spotkania.

Klub z Torunia już rozpoczął promocje spotkań w decydującej fazie sezonu. Wykorzystuje w tym motyw Gwiezdnych Wojen. Mecze GKS-u i KH Energii porównywany jest do walki imperium z rebeliantami, gdzie jasną stroną mocy są oczywiście Stalowe Pierniki. Z całą pewnością jest to ciekawe marketingowe działanie. Pierwsza część “Hokejowych Wojen” już w piątek, 21 lutego, w Tychach. Ćwierćfinały toczą się do czterech wygranych spotkań.