Od kilku lat podczas Forte Artus Festival w Galerii Dworu Artusa prezentowane są wyniki najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej: BZW BK Press Foto. W tym roku, poza wystawą, odbędą się również warsztaty fotograficzne.

Wernisaż wystawy BZW BK Press Foto odbędzie się 9.10 o godzinie 18:30. Wystawa czynna będzie do 1 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00 oraz podczas imprez.

Nagrodzone w tym roku zdjęcia to unikatowy przekrój różnorodnych obrazów z Polski i świata. Pokazują dramatyczne walki na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, strajki górników na Śląsku, radość po strzeleniu przez Sebastiana Milę drugiej bramki w meczu z Niemcami, konie w ogniu podczas rytuału Luminarias w Hiszpanii, Warszawę widzianą z wnętrz budynków przez pryzmat reklam wielkoformatowych.

Od 11 lat trwania konkursu jego organizatorem jest Bank Zachodni WBK. Tegoroczną laureatką nagrody głównej Zdjęcie Roku została Agata Grzybowska, która pokazała wyczerpanych walkami demonstrantów pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas Czarnego czwartku w Kijowie. Łącznie nagrodzono 32 polskich zawodowych fotoreporterów.

Wielbicieli dobrej fotografii i wszystkich, którzy pragną doskonalić swój warsztat, BZ WBK i Dwór Artusa zapraszają na dwudniowe bezpłatne warsztaty fotograficzne, które poprowadzi juror konkursu Waldemar Kompała. Informacje o warsztatach są dostępne na stronie internetowej konkursu. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: www.bzwbkpressfoto.pl

Terminy warsztatów:
10 / października / 2015 r. / sobota / godz. 11:00 – 15:00 / Galeria Artus
11 / października / 2015 r. / niedziela / godz. 10:00 – 15:00 / Galeria Artus