Lubicie francuskie filmy? Uważacie się za znawców kultury francuskiej? A może pasjonuje Was kuchnia algierska? Już w najbliższy czwartek będziecie mieli okazję wziąć udział w koncertach, pokazach filmowych oraz spotkaniach literackich o tematyce francuskiej.

Rozpoczynający się Festiwal Frankofonii 2016 jest świetną okazją do odkrycia tajemnic kultury krajów frankofońskich. W trakcie trwania imprezy odbędą się m.in. pokazy filmów: „Za jakie grzechy, dobry Boże?” oraz „Obcokrajowcy”, po których odbędą się dyskusje. Miłośników teatru powinien zainteresować interaktywny spektakl z Afryki w wykonaniu Fils du soleil. Znajdzie się również gratka dla fanów Edith Piaf, bowiem 14 maja jej utwory zostaną wykonane podczas wernisażu wystawy Anny Dończyk-Gajos „Dziewczynka z Belleville”.

12516864_599070530249321_1188882497_oOsoby interesujące się sferą językową powinno zainteresować spotkanie literackie z Sylvie Germain. która przedstawi swoją najnowszą powieść „À la table des hommes”. Chętni będą mogli się również zmierzyć z językiem francuskim w dyktandzie. Dla smakoszy natomiast przygotowane będą warsztaty kuchni algierskiej, prowadzone przez Nadhira Mokhdar-Kharroubi.

Festiwal rozpocznie się 17 marca o godz. 18:00 Studenckim Wieczorem filmowym w siedzibie Alliance Française. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na niektóre z nich obowiązują jednak wejściówki oraz wcześniejsze zapisy, których można dokonać w sekretariacie stowarzyszenia przy ulicy Kopernika 20.

[Fot. materiały prasowe]