Lubicie aktywność na świeżym powietrzu? Jesteście ciekawi, jak wygląda Toruń wieczorową porą z perspektywy… rolek? Jeśli tak, już w przyszłą sobotę załóżcie je na nogi i wyruszcie w podróż dookoła naszego miasta. 22 kwietnia rozpocznie się bowiem kolejny sezon Nightskating, czyli nocnej jazdy na rolkach!

Co to jest Nightskating?

Nightskating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, który umożliwia miłośnikom łyżworolek wspólną przejażdżkę w bezpiecznej i wesołej atmosferze. Impreza odbywa się w wielu miastach Polski, a uczestnikom na trasie towarzyszy nagłośnienie z muzyką oraz mnóstwo atrakcji. Udział w imprezie jest bezpłatny i nie wymaga żadnej rejestracji – spotkanie ma na celu samą zabawę. W Nightskating udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – tempo przejazdu jest bowiem dostosowane do możliwości słabszych rolkarzy. Jedyne co musisz potrafić, aby wziąć udział w przejażdżce, to swobodnie jeździć na rolkach i hamować!

Historia imprezy sięga pamięcią roku 1989. Właśnie wtedy, w San Francisco, pojawiły się pierwsze nocne przejażdżki dla rolkarzy, które zaszczepiły w ludziach miłość do tego sportu i rozprzestrzeniły idee takiej aktywności na inne europejskie miasta. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Fundacja Violet Kiwi, której motto brzmi: „Sport, rekreacja i zabawa dla każdego”.

Jakie są cele Nightskating?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie imprezy, celami nocnej jazdy rolkarzy są: „umożliwienie wszystkim uczestnikom bezpiecznego przejazdu na rolkach po wyznaczonej trasie, promowanie sportów wrotkarskich, promowanie rolek jako jednego ze środków transportu w mieście, edukacja dotycząca bezpiecznej jazdy na rolkach, zwrócenie uwagi na obecność rolkarzy i ich potrzeby, znakomita zabawa uczestników.”

Nightskating w Toruniu

W mieście Kopernika impreza odbędzie się 22 kwietnia, czyli już w przyszłą sobotę. Rolkarze spotkają się o 18 na czwartym poziomie parkingu przy CH Toruń Plaza na rolkotece, czyli na dyskotece na rolkach, podczas której będzie można „rozgrzać się” przed jazdą ulicami miasta, a także poćwiczyć przy muzyce różne dyscypliny wrotkarskie. Instruktorzy poprowadzą dla wszystkich chętnych warsztaty taneczne na rolkach, a dla najmłodszych gry i zabawy. Następnie, około 20, sprzed głównego wejścia do CH Toruń Plaza, miłośnicy rolek wyruszą na przejazd ulicami, tj. Szosa Okrężna, Gagarina, Św. Józefa, Żwirki i Wigury, Szosa Chełmińska, Długa, Legionów, Podgórna, Grudziądzka, Wł. Warneńczyka, Przy Kaszowniku, Dobrzyńska, Warszawska, Bulwar Filadelfijski, Ślimak Getyński, Al. Jana Pawła II, Mickiewicza, Szosa Bydgoska, Szosa Okrężna. Po przejażdżce rolkarze powrócą na rolkotekę!

Wyciągnijcie czym prędzej rolki z szaf i wybierzcie się na tę kultową imprezę. Gwarantuję, nie będziecie żałować! Więcej szczegółów odnośnie wydarzenia, znajdziecie tutaj.

Szczegóły:

Co: Nightskating

Kiedy: 22 kwietnia, g. 18.00 – rolkoteka; ok. 20 -przejażdżka ulicami miasta

Gdzie: Rolkoteka – czwarty poziom parkingu przy CH Toruń Plaza; zbiórka przed przejażdżką ulicami miasta – przed głównym wejściem CH Toruń Plaza

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Już teraz dołącz do wydarzenia na Facebooku!

[Fot. tyskiflesz.pl]