Gwiazdy polskiej sceny metalowej po raz kolejny zagrają w Toruniu. W klubie NRD odbędzie się już czwarta edycja Post Mortem Mini-Festival. Jest to cykliczna impreza, znana wszystkim miłośnikom metalu. Wystąpią zespoły z całej Polski.

31 października w NRD zagrają:

Moanaa (Bielsko-Biała)
[post-metal]

Wywodzący się z południa Polski kwintet zdołał dotychczas wydać własnym sumptem debiutancką płytę „Descent” (2014), a także wielokrotnie zaprezentować się na krajowych scenach. Płyta pt. „Passage” ukazała się we wrześniu nakładem Arachnophobia Records. „Passage” ukazuje największy atut grupy: talent do podkręcania napięcia, przy zachowaniu ulotnych i malowniczych melodii.

Vidian (Bydgoszcz)
[post-metal]

Vidian to formacja, która wymyka się ramom gatunkowym. W 2015 roku ukazał się ich drugi album zatytułowany „Transgressing the Horizon”, który został bardzo ciepło przyjęty w kraju i za granicą. 2016 rok to rozpoczęcie współpracy z wszechpotężną wytwórnią Arachnophobia Records oraz wydanie EP „A Piece of the End”. Znaki rozpoznawcze Vidian to ciężar, pozostające w głowie melodie oraz niezwykle energetyczne koncerty.

The Throne (Szczecin)
[post-metal/dark hardcore]

The Throne to zespół grający muzykę z pogranicza raczej ciężkiego i ponurego hardcore punka oraz sludge, czy post-metalu. Ich teksty skupiają się wokół tej zdecydowanie gorszej strony świata i ludzkiej natury. Na swoim koncie ma EP „fig.2” i wydany DIY album „Singularity”. W drodze jest druga płyta, która ukaże się nakładem krakowskiego Unquiet Records pod koniec 2016 roku.

Horn Impaler (Warszawa)
[avant-garde black metal]

Młody projekt ze stolicy. Prezentuje szeroko pojętą muzykę ekstremalną z wpływami mrocznego rocka. Są świeżo po nagraniu debiutanckiej EPki „Deforming The Imperfection”. Warty odnotowania jest skład zespołu: Paulina Gołda – vocal, Paweł „Pavulon” Jaroszewicz – drums, Adam Goryszewski – gitar, Łukasz Wójcik – guitar.

Black Blood of the Earth (Toruń)
[melodic death/doom]

Zespół powstał późną jesienią 2008 roku. Pierwszy materiał promocyjny (Demo 2011) został nagrany i wydany latem 2011. W 2013 roku zespół nawiązał współpracę z Let It Bleed Records, a 6 czerwca 2013 roku miała miejsce premiera EPki „Wave of Cold” (materiał został zarejestrowany w toruńskim Eden Studio latem 2012 roku). W chwili obecnej zespół skupiony jest na intensywnej pracy nad debiutanckim albumem.

Festiwal odbędzie się 31 października w klubie NRD (ul. Browarna 6). Wstęp 20 zł. Poniżej dokładny program:

18.00: bramka
18.30 – 19.00: Black Blood Of The Earth
19.15 – 20:00: Horn Impaler
20:15 – 21:00: The Throne
21:15 – 22:00: Vidian
22:20 – 23:10: Moanaa

Szczegóły i więcej informacji: https://www.facebook.com/events/190183104728957/?active_tab=about

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Spod Kopca.