Spitsbergen… Brzmi zimno i tajemniczo. Tymczasem Rafał Król i Damian Laskowski zdecydowali się opłynąć wyspę dookoła jednoosobowymi kajakami.

Od 6 kwietnia w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika można podziwiać fotografie autorstwa Rafała Króla. Zdjęcia zostały wykonane podczas podróży dookoła Spitsbergenu, wyspy na Morzu Arktycznym. 3 czerwca to ostatnia szansa na obejrzenie wystawy. Tego dnia w muzeum pojawi się również sam autor fotografii, by opowiedzieć więcej o swojej przygodzie.

Rafał Król i Damian Laskowski swoją podróż zaczęli w Longyearbyen, w czerwcu 2016 roku. To jedyna miejscowość na Spitsbergenie. Stamtąd podróżnicy wyruszyli na kilkutygodniową ekspedycję kajakową. Czekały na nich sztormy, przenikające zimno i orki. Rafał Król opowie o przygodach i przebiegu wyprawy podczas niedzielnego spotkania w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Podróżnik i fotograf pokaże również sprzęt, którego używał podczas ekspedycji, oraz zaprezentuje filmy nagrane na morzu.

Rafał Król – ekstremalne wyzwania to jego pasja

Rafał Król uwielbia podróże, jest polarnikiem, a także projektantem sprzętu stosowanego w ekstremalnych warunkach. Wyprawa na Spitsbergen to zaledwie jedna z jego niezwykłych wypraw. Podróżnik zdobył Kluczewską Sopkę na Kamczatce, czyli najbardziej aktywny wulkan świata, przemierzał nieeksplorowany wcześniej rejon Karakorum Batura, wspiął się także na największy górski płaskowyż Europy. Czy ma w planach kolejne spektakularne wyprawy? Zapytajcie go sami podczas spotkania w Muzeum Podróżników w Toruniu.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 3 czerwca 2018 (niedziela), godz. 17:00
GDZIE: Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11, Toruń
BILETY: wstęp wolny

[fot. muzeum.torun.pl]