Koncertowy wrzesień w Dworze Artusa zapowiada się bardzo imponująco! Będziecie mogli odbyć dzięki wielu koncertom muzyczną podróż po różnych zakątkach świata, między innymi podczas koncertu Italo Disco i Danza del Fuego. Nie zabraknie też jednak utworów rodzimych wykonawców czy muzyki klasycznej. Podsumowując, każdy znajdzie coś dla siebie!

Italo Disco – spektakl muzyczny

Nawet jeśli nie jesteście fanami polskiego disco polo, może odpowiada Wam włoska wersja takiej muzyki? Jeśli tak, w Dworze Artusa odbędzie się muzyczna podróż do lat 80. i rytmów Italo Disco, czyli największych włoskich przebojów tamtego okresu. Do swojego wehikuł czasu zaprosi nas tym samym Nicola Palladini, który powraca do Torunia po wielkim sukcesie programu Ciao Ciao Bambina. Dzięki niemu w nostalgicznym nastroju usłyszeć będzie można ponownie takie hity jak: GloriaDolce VitaI like ChopinTora ToraEverlasting LoveCheri Cheri Lady, czy nieśmiertelne Sempre Sempre lub Felicita!

Kiedy i za ile? 6 września, godz. 18.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 35 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Los Colores Del Flamenco – Danza del Fuego

Zespół Danza del Fuego odwiedzi we wrześniu miasto Kopernika, aby przedstawić torunianom własną wizję flamenco, powstałą na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej. Podczas ich koncertu można usłyszeć zarówno tradycyjne i znane formy flamenco, jak i własne kompozycje czy aranżacje. Co więcej, w ramach wydarzenia, nie tylko będzie można wysłuchać przykładów muzyki flamenco, ale również widzowie zobaczą wielki kunszt tańca jaki zaprezentuje Dorota Dzięcioł.

Kiedy i za ile? 7 września, godz. 19.00; bilety w cenie 35 zł do nabycia na artus.torun.pl, kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Wirtuozi Klasyki – koncert

W Dworze Artusa po raz kolejny odbędzie się koncert z cyklu Wirtuozi Klasyki. Tym razem wielbiciele muzyki klasycznej będą mogli zapoznać się z twórczością takich kompozytorów jak: Theobalda Böhma, Franza Dopplera, Astora Piazzolla, a także naszych polskich autorów. Zaprezentują je natomiast utalentowani muzycy: flecistki Monika Nowacka-Sekuła i Maria Peradzyńska-Filip, a także grająca na fortepianie Marzena Frankiewicz-Stępień.

Kiedy i za ile? 11 września, godz. 18.00; wstęp wolny.

Muzyka w Ciemności – Koncert 5 zmysłów – Michał Zator

Już niedługo na deskach Dworu Artusa odbędzie się kolejny koncert w ciemności, który ma na celu rozbudzenie zmysłów. Tym razem zadba o to grający na harfie Michał Zator – półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Tym razem nie tylko będzie można w ciemności posłuchać niezwykłej muzyki, ale także zachwycać się śpiewem i bez wątpienia zjawiskowym głosem artysty. Usłyszeć będzie można zarówno utwory autorskie, jak i tradycyjną muzykę folkową.

Kiedy i za ile? 20 września, godz. 19.00; bilet normalny 35 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na artus.torun.pl, kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Wysocki, Okudżawa – Najwięksi bardowie XX wieku – PIRAMIDY – koncert

We wrześniu po raz kolejny będziemy mogli usłyszeć muzykę największych bardów XX wieku, mianowicie Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy, których twórczość na zawsze wpisała się w historię muzyki. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, a także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski i Artur Chyb – czyli muzycy zespołu PIRAMIDY. Podczas występu muzycy opowiadać będą o barwnym i dramatycznym życiu obu charyzmatycznych bardów.

Kiedy i za ile? 22 września, godz. 18.oo; bilet normalny 35 zł, ulgowy 25 zł do nabycia na artus.torun.pl, kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Transgresje „Festyn”

Pod koniec września odbędzie się w Artusie czwarta edycja festiwalu muzyczno-artystycznego Transgresje. Ideą przewodnią imprezy jest przekraczanie granic pomiędzy różnymi obszarami dźwiękowej ekspresji, a także tym co nazywamy kulturą wysoką i kulturą popularną. Każda edycja festiwalu przybiera odpowiedni temat, a w tym roku jest nim „festyn”.

Podczas pierwszego dnia Transgresji będzie można usłyszeć Toruńską Orkiestrę Improwizowaną, Polonię Disco i gwiazdę wieczoru, którą jest Tymon Tymański i ¾. Kolejnego dnia na deskach Dworu Artusa wystąpią natomiast zespoły: JUNOSTY, EURODANEK oraz główni wykonawcy drugiego dnia imprezy, czyli niesamowici Bracia Figo Fagot.

Kiedy i za ile? 27 i 28 września, godz. 19.00; bilety: przedsprzedaż do 12 września 25 zł, po 12 września i w dniu koncertów 35 zł, karnety: do 12 września 39 zł, po 12 września 49 zł. Bilety i karnety do nabycia na artus.torun.pl.